Afgelopen week kwamen onderzoekers en professionals vanuit de hele wereld samen tijdens twee grote internationale congressen: het 23rd IAGG World Congress of Gerontology and Geriatrics in Amsterdam en het IPA International Congress in Leiden.
UKON goed vertegenwoordigd op het IAGG congress en het IPA International Congress
Afgelopen week kwamen onderzoekers en professionals vanuit de hele wereld samen tijdens twee grote internationale congressen: het 23rd IAGG World Congress of Gerontology and Geriatrics in Amsterdam en het IPA International Congress in Leiden.
Beide congressen boden een internationaal podium voor het delen van wetenschappelijke inzichten en het uitwisselen van kennis over belangrijke thema’s binnen de ouderenzorg, zoals kwaliteit van leven, dementie, welzijn en persoonsgerichte zorg.
Ook UKON was hierbij goed vertegenwoordigd. Verschillende onderzoekers deelden hun kennis en onderzoeksresultaten via presentaties, symposia en posters en gingen in gesprek met collega’s uit binnen- en buitenland. Zo werden onder andere inzichten gedeeld over de veranderende behoeften van toekomstige verpleeghuisbewoners, het welbevinden van ouderen met een visuele of dubbele zintuiglijke beperking, nazorg bij mensen met dementie op jonge leeftijd, participatief onderzoek naar betekenisvolle daginvulling voor mensen met dementie op jonge leeftijd en mediatieve therapie bij mensen met dementie en probleemgedrag.
Naast het presenteren van onderzoeksresultaten boden de congressen ook een mooie gelegenheid om ervaringen uit te wisselen, nieuwe samenwerkingen te versterken en inspiratie op te doen voor toekomstig onderzoek en de verdere ontwikkeling van persoonsgerichte zorg.
Sophie van Westendorp tijdens het IPA congres;
Claire Kamps tijdens het IPA congres;
Dorien Hofenk tijdens het IAGG congres;
Merwin Mortier tijdens het IPA congres;
Nanne Hidding - van Heumen tijdens het IAGG congres;